21. – 22.7. 2012:  Letní sraz štěňat vrhu A

Na letní sraz štěňat do Roztok u Křivoklátu dorazilo 6 z osmi našich stěňátek. Z malých štěňátek se stali dlouhonozí výrostci. Volba kempu u Berounky se ukázala jako ideální, protože psi ihned po příjezdu skončili buď částečně nebo celí ve vodě a krátili si čas do příjezdu dalších sourozenců honěním a hrami na suchu nebo v řece. Všeobecný obdiv si vysloužilo lovení velkých placáků ze dna řeky, které předváděla matka Kessie.

Po příjezdu všech účastníků a ubytování jsme se přesunuli do nedalekých Sýkořic, kde jsme si v místním hostinci se zahrádkou dali výborný oběd a dál jsme pokračovali vycházkou směrem na zříceninu hradu Jinčov. Cestou proběhlo několik her a soutěží jako Poznej si svého psa, soutěž O největšího tahouna, O nejrychlejšího psa, O nejváženějšího psa, atd., za které byli páníčci odměněni vtipnými diplomy. Při zpáteční cestě se spustil déšť, který ovšem nepokazil dobrou náladu.

Večer,  přestože střídavě pršelo,  jsme strávili do pozdních nočních hodin opékáním buřtů pro psy i páníčky, sdělováním zážitků a zkušeností nejen se psy a o psech a dokonce i zpěvem za doprovodu akordeonu.

Neděle nás sice vzbudila mírným slunkem, ale rychle se znovu zatáhlo a začalo poprchávat. Proto jsme dopoledne strávili v kempu u řeky, kde se psům velmi líbilo a jednotliví účastníci postupně opouštěli místo setkání.

Několik fotek v galerii.

 

 Momentálně nemáme k dispozici žádná štěňátka.

Všechna naše štěňata jsou ve svých nových domovech. Hlavní aktivita stránek se teď přesouvá na naše fórum, kam pište své zážitky, zkušenosti i otázky. Až Vám dojde zásoba granulí a budete shánět nové, budete se možná ještě jednou chtít pročíst naším Průvodcem výběrem granulí. Jinak se loučím pozdravem Štěňatům zdar!

 

8. týden života – přesun do domovů – 2.4. 2012

Šest štěňat je ve svých nových domovech. Poslení má v plánu opustit nás na Zelený čtvrtek, no a jedno si necháváme jako společnici Kessie. Abyste nám mohli sdělovat své zážitky se svými novými kamarády, radit se, atd., zřídili jsme na naší stránce fórum. Zatím je zřízené jedno téma, a sice první den štěňátka v novém domově, ale můžete zakládat další, připojovat fotky, ovšem jen do velikosti 1024 kB. Všichni si tak můžou přečíst Vaše zkušenosti nebo legrační zážitky. Fórum najdete v menu jako třetí položku.

 

7. týden života – 25.3. 2012

První štěně, růžová ARYA už je ve svém novém domově, takže její noví majitelé už vědí, zač je toho loket. No, a Vám ostatním teď sejmeme růžové brýle a pokusíme se naznačit, koho si to vlastně dovezete domů. Naše teď už jen sedmihlavá saň řádí jak černá ruka. Likviduje, co jí přijde pod tlapky. A že 28 tlap už něco ušlape ! Místo trávníku mlat, dobrou hračkou k rozkousání jsou rododendrony a růže. Vůbec nejlepší místo pro hry je tam, kde je nějaké vzrůšo, třeba u špalků na sekání dřeva nebo v okolí popelnic. Další důkazy najdete v nové galerii.

 

Co si připravit pro příchod nového kamaráda

Kvalitní granulované krmivo (použijte kteroukoli ze značek z konce dokumentu Granule), misky na krmivo a vodu (nejlépe nerezové protože se dobře udržují), obojek a vodítko s možností umístit identifikační známku, kam napíšete svoje jméno, telefonní číslo, resp. nalepíte identifikační číslo čipu stěněte. Obvod krku štěněte je v tuto dobu zhruba 25 cm a obojek by měl být tak těsný, abyste pod něj pohodlně zasunuli dva prsty. S sebou vezměte nějakou bedýnku s dekou nebo komerční pelíšek, který použijete jednak na přepravu a doma na štěněcí místo ke spaní. No a dál si připravte dobrou náladu a spoustu volného času, protože bude potřeba s novým kamarádem si hrát, drbat ho, mazlit se s ním. Takže by to chtělo i nějakou bezpečnou žvýkací hračku, budete-li chtít štěňátko i šlechtit, tak vhodný kartáč na srst a šampon – zpočátku bude stačit tzv. suchý šampon, kterým pejska občas posypete, podrbete, vyčešete a je hotovo.

Štěňátko si s sebou od nás poveze průkaz původu, očkovací průkaz, DVD s fotografiemi a videi jak štěně rostlo, granule kterými bylo krmeno v množství cca na dva dny a kupní smlouvu. Bude odčervené, očkované a čipované. Při převzetí budete seznámeni s jeho denním režimem, dalším očkovacícm schématem a se základními principy péče o štěně. Zásady péče o štěně najdete v tištěné podobě zde. Samozřejmě můžete kdykoli zavolat a poradit se.

 

6. týden života – 19.3.2012

Máme očipováno a oočkováno, vystavené očkovací průkazy. Nakonec rozhodla pohodlnost a lenost. Na tetování bychom museli jet k veterináři (tetuje tužkou a štěňata uspává), čipování společně s očkováním zvládnul při návštěvě u nás doma. Zítra odesíláme přihlášku k zápisu štěňat na plemennou knihu. Přeočkování by mělo proběhnout 9.4.2012 a bude už v režii nových majitelů. Náš Průvodce výběrem granulí jsme rozšířili o vyzkoušené značky nebo o ty, které bychom se nebáli našim štěňatům koupit.  Chtěli jsme Vám napsat povídání o tom, co je potřeba připravit a uvědomit si před příchodem nového psího kamaráda k Vám domů. Při listování stránkami chovatelské stanice otce našich štěňat Artemis Gold jsme ale našli přesně to, co bychom pracně vytvářeli. Přesvědčte se sami, témata jako zabydlovánírozumíte řeči psa a další Vás určitě zaujmou. Na závěr jsme pořídili sestřih videa z tohoto víkendu.

 

6. týden života – 18.3.2012

Máme přidělená tetovací čísla – viz  ZápisČLP. Všimněte si, že náš chovatel ani neví, že nejdřív se mají psát pejsci a potom teprv fenky a paní z Plemenné knihy mu to musela opravit ! Taky máme novou fotogalerii z minulého týdne. Kromě toho má každý z nás nové fotky v našich soukromých galeriích. No a protože už se určitě chystáte na ten den, kdy si nás přivezete domů, budete potřebovat vědět, co nám chutná. Proto pro Vás máme návod, jak vybírat Granule.

 

5. týden života – 11.3.2012

Máme novou venkovní ohrádku, ale fotky jsou zatím bez ní, protože zas tak krásné počasí, aby vyšly pěkné fotky, nebylo. Taky natáčení videa jsme trošku flákali. Snad se něco podaří během týdne. Dostali jsme dnes takovou pastu, po které jsme se ošklíbali, ale prý nás zbaví červíků, kdybychom snad náhodou nějaké měli. Také jsme se zas vážili, aby pasta byla správně nadávkovaná.

 

4. týden života – 5.3.2012

Protože je jasné, že rosteme jako zvody, zanedbali naši chovatelé v minulém týdnu vážení. A ejhle, dnes váží většina z nás přes 3 kila a největšího borce ARONA alias Black Jacka neboli Bucifálka už ani kuchyňská váha není schopna zvážit ! Mrkněte na naše váhy do tabulky.

 

4. týden života – 3.3.2012

Kvanta nových fotek ve společné galerii. Kromě toho přibyl každému štěněti nový portrét v jeho vlastní galerii. A ještě nové video. Tentokrát jsme venku na sluníčku, jíme a hrajeme si.

Krásné počasí nás vyhnalo ven. Je sice trochu chladno, ale sluníčko, pohyb a dobrá strava nás zahřejí. Začínáme si hrát první hry.

 

3. týden života – 27.2.2012

Nové fotky z víkendu a video. Tentokrát jsou to naše první hry a bitva o mléko.

Všichni už vážíme přes 2 kila a čtyři z nás se dokonce seznámili s novými páníčky. Dálší návštěvy plánované na příští víkend.

 

2. týden života – 19.2. 2012

Přidali jsme video, jak to vypadá, když máme hlad a když nám máma nechce hned dát napít. Nové fotky v galerii.

Dnes je nám 15 dní a je to velký rozdíl. Začínáme běhat, nejeden z nás už má přes kilo a půl a docela slušně štěkáme (kromě obligátního štěněčího pískotu). Už se koukáme na svět a něco občas zaslechneme. Pro kapičku mléka jsme ochotni doslova riskovat svůj krátký život !

A pozor, máme prvního borce, který překonal hrazení porodní bedny, plavně vyskočil a byl nalezen asi 3 metry od bedny sladce zavrtán ve slabinách své maminky. Jedná se o našeho mistra Černého (Black Jack), přezdívaného pro svou váhu také Bucifálek. Hrazení bylo zvýšeno pro povzbuzení sportovního ducha ostatních borců.

 

1. týden života – 11.2. 2012

Nová videa !  Koukněte sem a sem.  Také máme nové fotky.

Písk písk písk!!!! To jsme my. Už nám je 8 dní a budete se divit, ale vše se rychle mění. Zdvojnásobili jsme váhu a pískáme ještě hlasitěji než předtím a taky už se učíme běhat a štěkat, i když to nám ještě moc nejde. Maminka nás pravidelně krmí a taky pravidelně spíme – co má taky pes dělat, když ani nevidí co?

 

Štěňátka – vrh „A“ – narozená 3.2. 2012

Dne 3. února se nám narodila štěňátka. Vše proběhlo téměř bez problémů. Narodilo se nám jich 8 a jedná se o vrh „A“. Fotky jsou samozřejmě v galerii.

Krytí proběhlo 3.12., překryto 5.12., potvrzeno 4.12.2011. Délka březosti: porod 62. den od prvního krytí ráno.