Vítejte na stránkách chovatelské stanice Z Jílníku.

 

8.6. 2013: Všechna štěňata jsou ve svých nových domovech

V současné době nemáme žádné volné štěně. Pokud nám chcete něco sdělit, poslat fotky, atd., napište na fórum.

 

26.5. 2013: A dnes jsme už jen dva!

Po víkendu zbývají poslední dvě štěňata, červená Katarína a modrý Kid. S budoucími majiteli jsme dohodnuti na pozdějším odběru. Dnes ráno, kdy jsou štěňata i velké feny nejaktivnější, jsme ovšem natočili parádní video, ještě se třemi štěňaty, které ukazuje, že jsou to všechno pěkní rváči.

 

22.2. 2013: Už nás je jen pět!

Jeden bráška a jedna sestřička odcestovali do svých nových domovů. Teď v týdnu sice prší, ale o víkendu jsme si užívali sluníčka. Například je parádní rozválet vysokou trávu, aby pak šla lépe sekat, přetahovat se v ní o uzlík nebo se prostě jen tak provokovat. Taky máme novou galerii fotek, tak se můžete podívat.

 

17.5. 2013: Zdemolovali jsme venkovní ohrádku, ale pomohli si k nové!

Naše venkovní ohrádka byla už pro smích. Podívejte se, jak lehce z ní unikáme! Když to nejde vrchem, funguje to spodem. A tak našim chovatelům nezbylo nic jiného, než vystavět ohrádku novou. Je větší, máme v ní i hračky a pořádný rozběh.

 

14.5. 2013: Už se těšíme na nové páníčky!

Po deštivém víkendu se nakonec povedlo natočit pár videí, jako například Červená, kamínek a písek, Zelený labužničí, Modrý se přetahuje o uzlík, Žlutý se přetahuje s Aishou, Červená bojuje s lanem, Zelený bojuje s Aishou a Fialka se mazlí.  Pomalu se blíží den, kdy se jednotlivá štěňátka nastěhují do nových domovů. Bylo by proto dobré připomenout pár zásad pro zacházení se štěnětem. Většina nových páníčků má už domluveno, kdy si štěně převezme. Je to možné od tohoto víkendu, ideálně příští víkend. Záleží na domluvě.

 

9.5. 2013: Očipováno, oočkováno

Dnes máme za sebou rušný den. naložili nás do prádelního koše a odvezli k psímu doktorovi. Každý dostal svůj čip a první očkování společně s fungl novým očkovacím průkazem. Přihláška k zápisu štěňat teď poputuje zpět na plemennou knihu, kde nám vystaví průkazy původu. Také jsme se v ordinaci vážili a pan doktor každému zkontroloval zoubky, srdíčko a bříško. Máme teď všichni kolem pěti kilo! Mrkněte do tabulky.

 

6.5. 2013: Kvanta nových fotek a videí!

Teplé, i když trošku deštivé jarní dny nám daly spoustu příležitostí ke hrám. Můžete se podívat, jak si třeba hrajeme s naší sestřičkou v pampeliškách nebo jak může velká tlama něžně hladit nebo jak se dokážeme vyblbnout s houpací sítí. Taky se už umíme pěkně prátmordovat naši starší sestru a dokonce jsme se snažili i utrhnout jí ocas. Nejsme ovšem jenom rvavá štěňátka, zkoumáme i nové věci a když se unavíme, dokážeme si najít maminku, aby nám dala napít. Kromě toho všeho máme zase další novou galerii a nezapomeňte se podívat do našich individuálních galerií, kde máme každý několik nových portrétů nebo momentek. 

Postupně se učíme jíst granule, aby s námi měli noví páníčci minimum práce. Ovšem určitě se nebudeme bránit, když si nás zkazí nějakou tou dobrotou. Pomalu je čas, porozhlédnout se po něčem, co by nám chutnalo. K tomu slouží náš Průvodce výběrem granulí. Momentálně jíme značku Taste of the Wilde pro štěňata.

 

28.4. 2013: Přemašlováno

Tak nám jsme z těch barevných tkaniček vyrostli, už nebyly v srsti vidět a tak jsme dnes dostali nové, delší a s mašličkou. Mrkněte, že nás od sebe teď krásně poznáte. No a zdá se, že už každý z nás našel budoucí nový domov! No a ta naše sestra Aisha se o nás teda opravdu stará. Včera nám rozebrala ohrádku, ve které jsme přes den, takže jsme mohli pěkně na svobodu a škodit po zahradě. A dnes ráno nám dokonce vynesla z ohrádky igelit i prostěradlo, na kterém spíme a umístila ho pěkně mimo ohrádku. No a tam se nám spalo …

 

27.4. 2013: Všichni už máme ostré zoubky a začínáme spolu zápasit

Nejdřív se ovšem musíme pořádně najíst, abychom měli dost síly. A  potom už si můžeme užívat s našimi hračkami, které jsme dostali minulý týden od budoucích páníčků jedné z nás. Za všechny se můžete podívat na krásný zápas Žlutého psa Kortyho nebo na jeho souboj s fialovou Konnie.

 

23.4. 2013: Naše o rok starší sestra se nás konečně přestala bát a hraje si s námi!

No a je to docela švanda! Když se teda přiblíží máma Kessie, tak to dáme přednost mlíčku, ale někteří odvážlivci se začínají vyžívat ve hře. Máme 4 nová videa!

 

21.4. 2013: Včera se většina z nás seznámila s budoucími páníčky

V sobotu bylo celkem chladno, ale moc to nevadilo, protože jsme měli návštěvu a s výjimkou dvou pejsků (černého a žlutého) jsme se seznámili s budoucími majiteli a jejich rodinami. Všichni si nás chovali, tak se to chladno nechalo vydržet. Dokonce jsme dostali každý i hračku, ale teprve se musíme naučit si ji správně užívat. No a dnes bylo už zase teplo a byl to velký den. Najednou se nám v pelechu objevila velká bílá věc a krásně voněla a bylo to moc dobré, jen jsme byli trošku umazaní, ale hned jsme se vzájemně umyli.

 

17.4. 2013: Bylo pěkně a tak jsme zase byli na sluníčku

A zase z toho je pár fotek a jedno video. To video je docela švanda, protože máme o rok starší sestru a ona se nás pořád bojí. Ale my ji vycvičíme.

 

14.4. 2013: štěňátka oslavila druhý týden života

Všichni vidíme, začínáme se stavět na nohy a dnes jsme poprvé byli chvilku na sluníčku. No a protože už vážíme každý přes jedno a půl kila, znamená to, že od našeho narození, během asi čtrnácti dnů jsme z naší maminky Kessie vycucali hodně přes 7 litrů mléka! (Nic jiného totiž ještě nejíme a něco jsme vykakali a vyčůrali). Máme nové video o tom, jak nás máma krmí, další video, jak se tulíme na kupičce. Kromě toho přibyla nová galerie s čerstvými fotkami. 

 

7.4. 2013: Štěňátkům byl už 1 týden

Všichni borci s výjimkou purpurové slečny váží přes kilo a mistr Černý už na nás kouká! Na přihlášku k zápisu štěňat nakonec po konzultaci s některými z budoucích majitelů posíláme tato jména pro pejsky: Kirby, Kid, Keyron a Korty a pro fenky Katarina, Kiara a Konnie. Máme jedno nové video, kde ukazujeme, jak nás maminky čistí, když se krmíme a nové fotky v galerii.

 

2.4. 2013: Chcete nám pomoct s výběrem jmen?

Letošní vrh bude začínat písmenem K. Do konce týdne musíme poslat přihlášku k zápisu štěňat a Vám, budoucím majitelům, se nabízí možnost, vybrat jméno pro svého svěřence. Zatím nevadí, že nemáte vybrané konkrétní štěně. Do doby očipování může dostat kterýkoli pejsek kterékoli z pejsčích jmen podaných na přihlášce a podobně to je samozřejmě i s fenkami. Předvybrali jsme pro Vás tato jména pro pejsky : Keyron, Kendy, Kaspr,  Klipp, Korty a tato pro fenky: Kaila, Keyra, Kyara, Kirrie, Konnie, Kookie. Máte jiný návrh? Kontaktujte nás a Vámi navržené jméno můžeme zařadit do seznamu. Jedninou podmínkou je, že jméno musí začínat na K a mělo by jít dohromady s názvem chovatelské stanice. Kontakt je možný telefonem, SMSkou, mailem nebo po registraci na fóru, kde je nově založený diskusní příspěvek „Jména„. Uzávěrka je ve čtvrtek večer.

 

31.3. 2013: Nové fotky a video

Přidali jsme každému štěněti samostatnou galerii s fotkami – podívejte se do menu GALERIE/FOTKY JEDNOTLIVÝCH ŠTĚŇAT. Pokud si myslíte, že když štěňátka spinkají, jen klidně leží, jste na omylu. Podívejte se na video a nezapomeňte si pustit i zvuk. V tabulce zase zjistíte, jak štěňátka přibírají a dostanete se z ní také na galerii příslušného štěněte.

 

28.3. 2013: Máme 7 štěňátek – 4 pejsky a 3 fenky! 

První fotky si můžete prohlédnout v galerii. Přístupná je i prostř. menu GALERIE/ŠTĚŇÁTKA SPOLU/ŠTĚŇÁTKA DO 1. TÝDNE. V příštích dnech tady najdete i soukromou galerii každého štěněte. Každé štěňátko dostalo oboječek určité barvy a zatím – než si budoucí majitelé vyberou skutečná jména – jim budeme říkat podle barev. Podrobnosti o tom, jak které štěně roste, brzy najdete v menu NABÍDKA ŠTĚŇAT.

 

28.3. 2013: Máme 7 štěňátek!

Nebylo to ovšem jednoduché! Z nějakého důvodu se porod i přes všechny příznaky nedostavoval. Proto jsme se svěřili do péče našeho veterináře, který Kešku monitoroval a dnes v 16 hodin usoudil, že delší protahování by mohlo ohrozit život štěňat i Kessie. Proto jsme souhlasili s provedením císařského řezu. V tuto chvíli nevíme, kolik je pejsků a kolik fenek. Štěňata momentálně sají mlezivo a Kessie je ošetřuje. Protože ještě doznívají účinky anestezie, musíme celou noc hlídat – hrozí totiž nebezpečí zalehnutí. Jakmile se štěňata ohřejí, provedeme vážení  a zjistíme, kolik je kluků a kolik holek. Za chvilku přidám ještě čerstvou fotku.

 

27.3. 2013: Tak se zdá, že se konečně něco bude dít

Dnes ráno kolem páté hodiny se objevili první tzv. „poslíčci“ – porodní bolesti, což podle teorie znamená, že porod by měl nastat do 12 hodin. Před polednem jsme absolvovali krátkou procházku, aby se štěňátka v bříšku urovnala a mohla hladce ven. Teď, po poledni, Kessie spí a když jí přiložíte ruku na objemné břicho, dostanete na různých místech několik kopanečků od miminek.

 

26.3. 2013: Kessie evidentně neví, co je za datum!

Největší zájem dnes projevila budoucí matka o masovou tlačenku, což je v přímém rozporu s teorií, že fena před porodem má odmítat stravu. Očividně se nedívala na naše stránky a nepřečetla si, kdy má rodit! Bříško se nám zvětšuje každý den a od pondělka Kessie hlavně odpočívá, ztěžka dýchá a pořád by chtěla drbat.

P1250556aP1250551a

25.3. 2013: Plánovaný den porodu

Plánovaný den porodu sice nastal, ale zdá se, že Kessie se zatím k ničemu nemá. Udržuje se v klidovém režimu, občas se zajde pomazlit. Pohmatem na břicho je cítit pohyb štěňátek. Známky přípravy k porodu zatím neprojevuje. Je možné, že k vlastnímu zabřeznutí došlo až na druhý pokus, a tak bychom mohli očekávat šťastnou událost možná dnes v noci, možná zítra, …

 

20.3. 2013: Už máme šest zájemců

Zájemci si budou štěňátka vybírat v pořadí, v jakém se přihlásili.

 

26.2. 2013: Ultrazvuk potvrdil 3 a více štěňat

Takže se můžeme těšit. Dnešní návštěva a ultrazvukové vyšetření potvrdilo březost Kessie. Tohle je jedno štěňátko. Moc to tak nevypadá, ale takové tam jsou minimálně tři.

IMAG0239

23.1. 2013: Úspěšně nakryto

Dovolená v Kyselce u Karlových Varů splnila svůj účel a podařilo se nám úspěšně nakrýt. Poprvé 22.1. a překrytí 24.2. 2013. Pokud vše půjde tak, jak má, můžeme se 25. března v ranních hodinách těšit na další štěňátka.

 

21.1. 2013: Kessie na líbánkách u „Kuby“

Kessie je momentálně na dovolené na chovatelské stanici Artemis Gold.  Pokusíme se znovu nakrýt otcem štěňátek prvního vrhu,  protože vrh byl poměrně početný a všechna štěňata byla zdravá. Pro tuto téměř tříhodinovou cestu jsme si vybrali neděli. Z hlediska vlastního nakrytí bylo ovšem ještě brzo, což se ihned potvrdilo při pokusném neúspěšném pokusu. Naneštěstí to klouzalo  jinde, než bylo potřeba …

 

15.1. 2013: Kessie opět hárá

Pokud vše půjde dobře, pokusíme se letos o druhý vrh. Držte nám palce.

 

Archiv novinek 2012