Vítejte na stránkách chovatelské stanice Z Jílníku.

Naše chovatelská stanice byla založena v roce 1996 a po několikaleté přestávce se s příchodem nové chovné fenky Kessie Gold Rebecca v loňském roce opět vrátila k činnosti.

S naší první fenkou jménem Aradita Markamar Scheelit, jednou z prvních fen zlatého retrievera v ČR (zápis v plemenné knize  ČLP/GR/221/95) jsme odchovali řadu krásných štěňátek. Její následovnicí se stala fenka Kessie Gold Rebecca, která v letech 2012 a 2013 úspěšně odchovala celkem 15 krásných zdravých štěňátek. Jedno z nich jsme si ponechali, takže v současné době vlastníme ještě jednu fenku Aishu z Jílníku. Chov je prováděn s maximální láskou a péčí. Dokonce máme malou roční vnučku, která co nevidět začne běhat právě v době, kdy začnou běhat i štěňátka. Moc se těšíme na jejich vzájemné hry.

Sídlo naší chovatelské stanice se nachází v malebné vesnici Býšť obklopené hustými lesy, kde si každý pejsek i chovatel přijde na své. Jsou tu ideální podmínky pro chov psů i odchov štěňátek. Nepřítomnost rušné silnice zajišťuje klidné a harmonické prostředí, které každé mládě potřebuje pro svůj nerušený vývoj. Pejsci vyrůstají ve společnosti další starší feny, koček a i naší malé vnučky.. Toto interaktivní prostředí dává vysokou pravděpodobnost, že štěňátka budou milými a věrnými společníky velkých i malých páníčků.

 

  • Pokud se chcete dozvědět informace o retrieverech a jejich přednostech, zkuste stránku „o retrieverech“
  • Pokud váháte, jestli si pořídit štěňátka právě u nás, tak se určitě podívejte do sekce  „rodiče štěňátek“